Kośćierskie
Wodne Ochotnicze
Pogotowie Ratunkowe

Telefony alarmowe Zapamiętaj te numery

Kursy i szkolenia I ty możesz zostać ratownikiem

Kalendarz szkoleń Uratuj komuś życie

Aktualności Szkolenie w Skorzewie 10.02.2017 Ratownicy Kościerskiego WOPR przeprowadzili szkolenie dla członkiń kół gospodyń wiejskich z Gminy

<< powrót

Szkolenie w Skorzewie 10.02.2017

Szkolenie w Skorzewie 10.02.2017

Ratownicy Kościerskiego WOPR przeprowadzili szkolenie dla członkiń kół gospodyń wiejskich z Gminy Kościerzyna.

 Uczestniczyło w nim około 18 osób.

Poruszyliśmy m.in. takie tematy, jak: w jaki sposób zareagować i udzielić pomocy osobie, która jest nieprzytomna.
(Przedstawiona scenka: osoba nieprzytomna zauważona np. w pracy na korytarzu. Podchodzi osoba ratująca, sprawdza czy jest bezpiecznie i postępuje według zasad w zależności od tego czy oddycha, czy też nie. Przećwiczyliśmy pozycję boczną ustaloną oraz BLS. Każdy z uczestników mógł sam przeprowadzić resuscytację na manekinie oraz wykonać pozycję boczną ustaloną. Następną rzeczą jaką omówiliśmy było to, jak postępować w przypadku omdlenia – ćwiczyliśmy ułożenie do pozycji przeciwwstrząsowej. Te sytuacje występują i zdarzają się najczęściej, dlatego ćwiczenia na pewno podniosą świadomość tego, jak zachować się w razie takich wypadków, by nie bać się udzielić pierwszej pomocy, by wezwać pomoc..  by było bezpieczniej!

W trakcie szkolenia udzielaliśmy także odpowiedzi na liczne, różnego rodzaju pytania związane z ratownictwem – np. co zrobić w wypadku ataku padaczki. 

Podziękowania dla Roberta, Ani, Agaty i Kamila- Ratowników Kościerskiego WOPR za przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia.

* Zdjęcia ze szkolenia znajdziesz w zakładce galerii.

Piątek, 10 lutego 2017
 
Wykonane przez derwi.pl